CASE STUDY: CERTYFIKAT GMP+ CZYLI DLACZEGO CERTYFIKACJA TRANSPORTU MA ZNACZENIE​

W branży transportowej bardzo ważna jest elastyczność w działaniu oraz efektywny dialog z kontrahentami w celu poszukiwania wspólnych rozwiązań. Wypracowanie strategii win-win, która jest zyskowna i atrakcyjna dla każdej ze stron, przekłada się w efekcie na długoletnią i udaną współpracę. Jak wyjść naprzeciw potrzebom kontrahenta, a jednocześnie wypracować dodatkowy zysk dla firmy? Tego dowiecie się z poniższego wpisu!

Rozwój działalności: przewóz zbóż

Jeden z naszych kontrahentów zdecydował się na rozwinięcie swojej działalności – do magazynowania zboża, którym zajmował się od prawie 5 lat, dodał handel paszami i zbożami. Interesował go m.in. eksport zbóż do Serbii, gdyż nawiązał tam pierwsze biznesowe kontakty.
Ponieważ przez kilka lat współpracowaliśmy, organizując z sukcesem przewóz silosów, zwrócił się do nas z tematem dotyczącym planowanego poszerzenie profilu działalności. Chciał mieć pewność, że podczas ekspansji na nowy rynek będzie miał odpowiedzialnego partnera, któremu może zaufać.
Jednocześnie ważna była dla niego współpraca ze sprawdzonym kontrahentem, który ma już doświadczenie w przewozie towarów sypkich.

Wymogi prawne: certyfikat

Po zbadaniu wymogów prawnych i transportowych, okazało się, że niezbędne jest posiadanie przez firmę transportową certyfikatu GMP+ B4 poświadczającego najwyższą jakość i bezpieczeństwo transportu zbóż i pasz. Klient zgłosił nam ten fakt, a my zważywszy długoletnią współpracę i dobre kontakty, zdecydowaliśmy się wystąpić o przyznanie nam certyfikatu.
Szybko wdrożyliśmy odpowiednie procedury. Sam proces certyfikacji wymagał sprawdzenia kompetencji przewoźnika oraz stosowanych standardów jakości. Cały proces zakończył się przyznaniem nam certyfikatu w ciągu miesiąca.

Zysk

Nasz kontrahent zyskał spokój i pewność, że współpracuje z zaufanym partnerem; nie tracił też czasu na poszukiwanie innej firmy i negocjacje. Dzięki naszej sprawnej reakcji, był w stanie szybko wejść na zagraniczny rynek i zwiększyć swoje przychody. Dodatkowo przejęliśmy od klienta wszystkie czynności związane z odprawami celnymi poprzez nawiązanie współpracy z jedną z największych agencji celnych. Obecnie kompleksowo obsługujemy zlecenie, co dla naszego klienta jest niesamowitą wygodą i dużym wsparciem w prowadzonej działalności zagranicznej.

Uzyskanie certyfikatu otworzyło i przed nami nowe możliwości, m.in. dotyczące poszerzenia oferty. Zaoferowaliśmy dodatkową usługę innym naszym klientom, co przełożyło się na podpisanie nowych kontraktów.
Dobre kontakty z kontrahentami, dialog w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz wzajemne zaufanie to wartości, które bardzo cenimy w naszej codziennej pracy. Często przekładają się one na układy typu win-win, a takie lubimy najbardziej 🙂   Chcesz podobnych rezultatów? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, co możemy Ci zaoferować.  Copyright 2022 ENPIRE. Polityka prywatności
ENPIRE ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz | NIP: 9532556300 | REGON: 340351420 | tel. +48 52 569 91 62