CSR

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w ENPIRE

CSR (Corporate Social Responsibility) to działania podejmowane przez naszą organizację mające na celu inwestowanie w zasoby ludzkie, motywację pracowników do osiągania zamierzonych celów, a także poprawę relacji z otoczeniem firmy. Chcemy być odpowiedzialni, dlatego wspieramy zdrowe środowisko pracy, a także staramy się dawać dobry przykład jako firma świadoma wpływu, jaki wywiera na otaczający nas świat.

ENPIRE jest EKO

ENPIRE Transport jest firmą, która kieruje się odpowiedzialnością społeczną. Staramy się, aby wszystkie nasze działania uwzględniały zarówno dobro naszych pracowników, jak i interesy społeczne. Ważnym elementem tego podejścia są działania proekologiczne, które minimalizują negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko.

EKO FLOTA

75% pojazdów ENPIRE posiada certyfikat emisji spalin EURO6. Nasze auta są regularnie serwisowane, aby wykluczyć nieprawidłowe działanie, które mogłoby powodować większe zanieczyszczanie środowiska. Nasi Spedytorzy, planując zlecenia, zawsze mają na uwadze zoptymalizowanie wszystkich tras, zmniejszając tym samym zużycie paliwa. Dodatkowo kierowcy naszych samochodów przechodzą szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

POSTAWY EKO W FIRMIE

Nasi pracownicy już pierwszego dnia pracy są szkoleni, w jaki sposób segregować odpady, racjonalnie gospodarować zasobami wody i energii elektrycznej. Aby zmniejszyć ślad węglowy, zachęcamy naszych pracowników do car sharingu oraz dajemy im możliwość pracy z domu. W biurach korzystamy z filtrów do wody, co znacznie zmniejsza zużycie plastikowych butelek.

E-DOKUMENTY

Staramy się zminimalizować drukowanie dokumentów, a błędne wydruki wykorzystujemy jako papier na notatki. Makulaturę wrzucamy do pojemnika na papier. Korzystamy z narzędzi do elektronicznego udostępniania dokumentów zarówno wewnątrz firmy, jak i w komunikacji zewnętrznej. Naszym kontrahentom proponujemy możliwość skorzystania z e-faktury, tak aby nie było potrzeby drukowania i wysyłania dokumentów.

E-FAKTURA

ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW

Szybkość – brak konieczności oczekiwania na dostarczenie poczty przez listonosza
Wygoda – możliwość pobrania i wydruku e-FAKTURY bezpośrednio z wiadomości e-mail
Pewność – wiadomości o e-FAKTURACH możemy wysyłać na kilka adresów e-mail jednocześnie
Oszczędność czasu – usprawnienie procesu obiegu dokumentów oraz płatności
Dbałość o środowisko – zdecydowanie mniej zużytego papieru

Aktywizacja zawodowa

Jako organizacja odpowiedzialna społecznie dokładamy starań, by zwiększać szanse osób niepełnosprawnych na rynku pracy, budując przy tym na co dzień przyjazne środowisko pracy. Wartości społeczne są przypisane nie tylko do zatrudniania osób niepełnosprawnych, ale także do budowania kultury organizacyjnej otwartej na potrzeby społeczne. Potwierdzeniem prowadzonych przez Nas aktywności na rynku pracy jest wyróżnienie Certyfikatem Pracodawcy z Sercem, jak również otrzymane referencje od Fundacji Aktywizacja. Dzięki współpracy z Fundacją Aktywizacja wielu kandydatów z niepełnosprawnością wybrało ENPIRE jako nowego Pracodawcę.

Nasza pomoc ma moc

Pomagamy pieskom ze schroniskaPomagamy pieskom ze schroniska

Jedną z inicjatyw CSR są akcje charytatywne i inne aktywności podejmowane na rzecz pracowników. „#ENPIREteam, nasza pomoc ma moc!” to hasło, które przypisane jest do omawianych aktywności prowadzonych przez ENPIRE. Swoje zaangażowanie w akcje charytatywne wykazaliśmy przykładowo w ramach:

  • świątecznej akcji charytatywnej placówkom: Domowi Samotnej Matki w Bydgoszczy oraz Domowi Pomocy Społecznej “Chemik” w Warszawie,
  • zaangażowania w projekt Szlachetna Paczka, 
  • wsparcia Stowarzyszenia „My 3 Koty i Psy” Darłowo. 

 Każda z akcji charytatywnych to ważne dla naszej społeczności ENPIRE wydarzenie, w ramach którego możemy okazać pomoc i wsparcie. Copyright 2022 ENPIRE. Polityka prywatności
ENPIRE ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz | NIP: 9532556300 | REGON: 340351420 | tel. +48 52 569 91 62