fbpx

Transport wciąż na fali

2 października 2018 Informacja prasowa

https://enpire.pl/wp-content/uploads/2018/10/blog3.jpg

Najnowsze badanie GUS dotyczące transportu i gospodarki magazynowej potwierdza sprzyjający klimat koniunktury dla tego sektora. Korzystnie ocenia się także jego potencjalne wyniki w dalszej perspektywie.

Wrzesień przyniósł dobry wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transportu i powierzchni magazynowej, który kształtuje się teraz na poziomie plus 12,3. Dla porównania w poprzednim miesiącu wynosił aż 14,1, a w analogicznym okresie ubiegłego roku tylko 10,8. Poprawę koniunktury we wrześniu odnotowuje 18,1% badanych firm, jej pogorszenie sygnalizuje 5,8%. W poprzednim okresie było to odpowiednio 18,9% i 4,8%. Pozostałe badane firmy deklarują, że ich sytuacja nie ulega zmianie. Wrzesień notuje więc niewielki spadek w kontekście sierpnia i wzrost w odniesieniu do poprzedniego roku, utrzymując tym samym wciąż pozytywny wynik.
Dalsze rokowania nastrajają równie optymistycznie. Diagnozy oraz przewidywania dotyczące popytu, sprzedaży, sytuacji finansowej są korzystne i zbliżone do formułowanych przed miesiącem. Firmy niezmiennie planują zwiększenie zatrudnienia. Może też okazać się, że ceny w najbliższych trzech miesiącach wzrosną szybciej niż oczekiwano w sierpniu. Jedynym mniej optymistycznym aspektem jest wyraźne nasilenie opóźnień płatności za wykonane usługi.
– Trwająca na rynku transportowym hossa, stwarza sprzyjającą sytuację do rozwoju przedsiębiorstw transportowych oraz firm spedycyjnych. Mamy do czynienia z okresem, w którym notuje się zwiększone zapotrzebowanie na tego typu usługi i stan ten może się utrzymać. Wykorzystanie rynkowego potencjału pozwoliło naszej firmie na znaczące rozszerzenie działalności w obszarze ogólnokrajowym. W 2018 roku powołaliśmy i rozwinęliśmy dwa kolejne oddziały – w Poznaniu i Gdańsku – komentuje Łukasz Wojciechowski, dyrektor generalny firmy ENPIRE.


Szybkie linki

Media społecznościowe

Administratorem danych jest ENPIRE Łukasz Wojciechowski, ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz.

Pełny obowiązek informacyjny dostępny jest na: www.enpire.pl/obowiązek-informacyjny/