CASE STUDY: TRANSPORT DROGOWY – JAK ZAOSZCZĘDZIĆ CZAS I PIENIĄDZE KONTRAHENTA?

Czas to pieniądz, a w transporcie liczy się nawet podwójnie! Doskonale wiedzą to nasi spedytorzy, którzy każdego dnia szukają najbardziej opłacalnych długoterminowo rozwiązań, nie patrząc tylko na jednorazowy zysk. W poniższym wpisie pokażemy, jak zaoszczędziliśmy dla jednego z naszych kontrahentów aż 18 godzin na trasie transportu i obniżyliśmy o 50% koszt przejazdu!

Zapytanie transportowe: transport chłodniczy.
W ubiegłym roku zgłosił się do nas klient z branży spożywczej. Zainteresował się współpracą dzięki rekomendacji jednego z naszych stałych partnerów biznesowych, znajomego z tej samej branży.
Interesował go transport 9 ton świeżego mięsa, a więc ładunku, który wymaga specjalnego traktowania – pojazdów chłodniczych zapewniających kontrolowaną temperaturę.
Miejscem odbioru ładunku była miejscowość nieopodal Paryża, a miejsca rozładunku to Gdańsk i Kraków (odpowiednio 8,1 tony do Gdańska i 900 kg do Krakowa).

Jak zorganizowaliśmy transport?
Odebrany spod Paryża ładunek przetransportowaliśmy dużym autem chłodniczym do Gdańska. Trasa zajęła 40 godzin, uwzględniała postoje kierowcy oraz obowiązkowe przerwy.
Aby uniknąć kolejnego przestoju i większych kosztów, zaproponowaliśmy klientowi przeładowanie ładunku do mniejszego auta. Wcześniej przewóz towaru odbywał się tym samym autem, bez zmiany rodzaju pojazdu.
Wykorzystaliśmy do transportu busa do 3,5 tony z agregatem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko uniknęliśmy przestoju kierowcy w Gdańsku, ale też mogliśmy zwiększyć prędkość transportu.

Zysk
Klient zaoszczędził aż 18 godzin na trasie przejazdu Paryża – Kraków oraz obniżył o 50% koszt na trasie Gdańsk – Kraków. Dodatkową wartością dla niego było wydłużenie czasu, który pozostał mu na przetworzenie mięsa. W branży spożywczej 18 godzin robi na prawdę dużą różnicę!

Klient docenił przeprowadzoną przez nas optymalizację czasu i kosztu transportu. Zdecydował się na kontynuowanie współpracy i obecnie obsługujemy dla niego 5 transportów w miesiącu.

Chcesz podobnych rezultatów? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, co możemy Ci zaoferować.Copyright 2022 ENPIRE. Polityka prywatności
ENPIRE ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz | NIP: 9532556300 | REGON: 340351420 | tel. +48 52 569 91 62