Złoty Certyfikat Rzetelności 2015

Dnia 6 października, podczas IV Kongresu Rzetelnych Firm w Warszawie, delegacja ENPIRE odebrała Złoty Certyfikat Rzetelności. Z dumą informujemy, iż jest to 3 rok z rzędu, w którym nasza firma spełniła wszystkie warunki konieczne do uzyskania tego wyróżnienia…

Zasady podejmowania i wykonywania działalności transportowej – cz. 2

Założenie firmy transportowej tj. podjęcie i wykonywanie transportu drogowego towarów własnymi środkami transportowymi wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r.

Konwencja CMR – transport międzynarodowy

Konwencja CMR będzie miała zastosowanie jeżeli zawarta zostaje umowa o przewóz międzynarodowy, czyli miejsce załadunku i rozładunku znajduje się w dwóch różnych krajach, a przynajmniej jeden z nich należy do Konwencji.

Co to jest spedycja? Kim jest spedytor?

Zgodnie z art. 794 Kodesku Cywilnego spedytor (przedsiębiorstwo spedycyjne / spedycja) zobowiązuje się za wynagrodzeniem w zakresie działalnści swego przedsiębiorstwa do wysłania i odbioru przesyłki albo do dokonania innych usług związanych z jej przewozem. Spedycje mogą działać w imieniu własnym albo w imieniu zleceniodawcy.

Od 2015 r. zmiany w transporcie drogowym na terenie Europy.

Wśród Państw europejskich, na zmiany muszą przygotować się takie kraje jak Polska, Niemcy, Czechy, Francja, Austria, Węgry, Norwegia oraz Szwecja.Changes in countries such as Poland , Germany, Czech Republic , France , Austria , Hungary , Norway and Sweden.

Palety, koperty, paczki… ENPIRE Kurier

Chcesz nadać przesyłkę drobnicową? Już wkrótce nowa usługa ENPIRE Kurier! Bez kolejek, bez zbędnych formalności, bez ukrytych kosztów – szybko, tanio i bezpiecznie!

Ładunki chłodnicze

Specjalizujemy się w transporcie międzynarodowym ładunków chłodniczych na terenie całej Europy oraz na Bliski Wschód. We specialize in refrigerated cargo transportation services throughout Europe and the Middle East.

Zakazy ruchu 18-20 czerwca

Dotyczy pojazdów bądź zespołów pojazdów o masie całkowitej pow. 12 ton.Applies to vehicles or combinations of vehicles with a maximum mass exceeding 12 tonnes.